KONFIGURATOR PRODUKTU / KONFIGURATOR TOWARU

W Polaris Alliance bardzo cenimy Twój czas dlatego przygotowaliśmy krótkie podsumowanie poniższego artykułu dostępne tutaj.

Konfigurator (znany też jako konfigurator produktu lub konfigurator towaru) jest narzędziem prowadzącym użytkownika przez listę kroków i wyborów, których musi dokonać w celu określenia kompletnej i poprawnej specyfikacji produktu / towaru (zamówienia). Zobacz jeden z ostatnio wdrożonych przez nas Konfiguratorów.

W przeciwieństwie do standardowego sklepu internetowego (gdzie określeniu podlega najczęściej prosty i niewielki zestaw cech jak np. kolor i rozmiar) wymagane parametry cechować może szereg zależności i ograniczeń technologicznych. Wybór całej grupy cech uzależniony może być od konkretnego przedziału w którym znajduje się wcześniej podana wartość lub nawet od uprawnień zalogowanego operatora. Budowa silnika pozwala na swobodne kształtowanie warunków a co za tym idzie dopasowania do dowolnej branży handlowej czy produkcyjnej.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy najważniejszą cechą Konfiguratora jest możliwość zarządzania listą i kolejnością cech i kroków oraz ich zależnościami poprzez udostępniony Panel Administracyjny Konfiguratora bez konieczności angażowania programistów. Skraca to czas reakcji na zmiany na rynku lub zmiany oferty przy jednoczesnej redukcji kosztów obsługi tego rozwiązania.

Szczegółowa specyfikacja produktu / towaru pozwala na jednoznaczne obliczenie ceny uzależnionej od danego przypadku. System obliczania i definiowania cenników oraz cen został przygotowany w sposób maksymalnie uniwersalny dzięki czemu niezależnie od branży i częstotliwości zmian cen i cech produktu/towaru ich aktualizacja jest szybka i stosunkowo prosta. Mechanizm "reguł cenowych" pozwala na odwzorowanie procesu obliczenia ceny w prostych krokach (poprzez tzw. ceny składowe) stając się przy okazji miejscem dokumentacji i weryfikacji polityki cenowej.

Dla większości klientów oferujemy współpracę w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa) gdzie cała konfiguracja, instalacja i utrzymanie Twojego systemu należy do naszych obowiązków. Zapewniamy własne wydajne i bezawaryjne serwery. W razie potrzeby udostępnić możemy dodatkowe wsparcie techniczne i merytoryczne przy analizie i wprowadzaniu Twojej oferty do Systemu.

Dla najbardziej wymagających klientów umożliwiamy realizację wdrożeń dedykowanych.